Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Ochrona przed pożarem- zabezpieczanie stalowych konstrukcji produktami, które gwarantują odporność części konstrukcji na ogień

Aktualności

W dzisiejszych czasach buduje się mnóstwo wielopiętrowych budynków. Duże powierzchnie i wysokie kondygnacje to również mnóstwo ludzi przebywających w budynkach. Niezbędne jest więc zagwarantowanie im bezpieczeństwa.

rzut - oferta
Author: Antonio Rubio
Source: http://www.flickr.com
W naszym kraju nie mamy kłopotów z trzęsieniami ziemi, które mogą być zagrożeniem dla infrastruktury miast. W innych państwach inżynierowie muszą stosować specjalne konstrukcje, by zminimalizować skutki zdarzających się trzęsień. Niezależnie od kontynentu budynki dowolnego rodzaju mogą być narażone na działanie ognia, który może powstawać na skutek zwarć w instalacjach lub z innych powodów. Z tego właśnie powodu wszystkie obiekty budowlane muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed ogniem, aby nie stanowił on zagrożenia dla przebywających w budynku osób. Duża część budynków użyteczności publicznej wyposażona jest w systemy oddymiające jak również alarmy pożarowe, które alarmują o koniecznej ewakuacji z budynku. Jest to jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań, które ma na celu ochronę przed pożarem. Zanim jednak montowane będą systemy tego typu trzeba będzie zadbać między innymi o ochronę konstrukcji obiektu budowlanego.

oferta - powiększenie
Author: vcheregati
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najistotniejszych etapów w trakcie budowy dowolnego budynku jest malowanie (malowanie linii) konstrukcji stalowych środkami odpornymi na ogień. Powłoka środka ognioodpornego gwarantuje bardzo dobra ochronę konstrukcji przed wysokimi temperaturami. W przypadku wystąpienia bardzo wysokich temperatur stal może utracić swą nośność. Żeby zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim osobom znajdującym się w budynku należy wykonywać malowanie ogniochronne elementów ze stali na przykład konstrukcji, szybów czy też zbiorników w pomieszczeniach przemysłowych. Malowaniem zajmą się specjalne firmy, które wydają stosowny dokument po skończeniu prac. Warto decydować się na sprawdzone firmy, które stosują produkty najlepszych producentów, opatrzone wymaganymi certyfikatami. Dzięki temu możemy być pewni, że ochrona przeciwpożarowa naszego budynku będzie skuteczna.

Nowe technologie pozwalają nam na coraz lepszą ochronę budynków i różnego rodzaju konstrukcji przed działaniem ognia. Czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego rodzaju wypadków, więc powinniśmy zadbać o niezbędną ochronę przeciwpożarową.