Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Czemu opłaca się zawitać do Szklarskiej Poręby? Jakie pasma górskie ma w swej bliskiej okolicy? W jakie zakątki opłaca się wybrać?

Aktualności

Wyjazdy w góry są świetnym sposobem na wolny czas. Szczególnie, gdy ktoś mieszka w mieście to czuje wielką różnicę pomiędzy miejskim gwarem, a sielanką i przyrodą. Gdzie warto się wybrać?

Na pewno jest sporo miejsc w naszym kraju, w jakich można spędzić doskonale czas, podziwiając ładne widoki. Każdy z pewnością ma swoje ulubione miejsce, do jakiego wraca się z przyjemnością. Dużą popularnością mogą poszczycić się Karkonosze, w jakich każdego roku można spotkać wielu amatorów gór.

wyjazd - płótno
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Natomiast Karkonosze to nie tylko wszystkim znany Karpacz albo szczyt Śnieżki, to również sporo pięknych miejsc, jakie bez wątpienia warto zwiedzić. Jeżeli chodzi o tanie noclegi szklarska poręba z pewnością jest idealnym miejscem na szukanie. Leży w pięknym miejscu, na granicy Karkonoszy oraz Gór Izerskich, dlatego z pewnością nie będzie można narzekać na brak widoków.

Jeśli przedstawiony materiał Cię zaintrygował, to śmiało kliknij ten link, gdyż on również Cię zainteresuje - to niezwykle ważna strona!

Szklarska Poręba posiada specyficzny klimat. A mianowicie jest on porównywalny z tym, który jest w Alpach na poziomie dwóch tysięcy metrów. Oprócz tego, bliskość torfowisk w Izerach także dobrze wpływa na zdrowie.

wyjazd - rzut
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Miasto to jest doskonałym miejscem na bazę wypadową na wyprawy po górskich szlakach. Możemy pochodzić zarówno po Karkonoszach jak i Górach Izerskich. Warto na pewno pójść na Szrenicę, z jakiej rozpościera się piękny widok na znajdującą się w dole kotlinę. Gdy chodzi o Szklarską Porębę, to bardzo dobrze jest to, że miasto to tętni życiem cały rok, z tego względu nie trudno tu o nocleg jak i miejsce do jedzenia poza tak zwanym sezonie. Chociaż w tym miejscu prawdziwy sezon to zimowe szaleństwo, to w lecie również spokojnie się tutaj odnajdziemy. Miłośnicy gór będą mogli zrobić sobie wypad na szlak, z kolei osoby, jakie niespecjalnie lubią się męczyć mogą zwiedzać miasto oraz obejrzeć piękne wodospady. Jeśli chodzi o wolne pokoje szklarska poręba z pewnością jest w stanie je zapewnić, jednak warto zarezerwować miejsce odpowiednio wcześniej. Szczególnie w tych dość popularnych na wyjazd momentach to znaczy wszelkie święta, dłuższe weekendy czy ferie i wakacje szkolne.

Gdy jedziemy właśnie w takim czasie, to pamiętajmy o tym, by wcześniej znaleźć nocleg. Nie będzie stresu z poszukiwaniami na ostatnią chwilę .