Co zrobić, by odnieść sukcesy w rozwoju firmy?

Aktualności

Aby firma osiągnęła sukces musi się rozwijać. Jednak nie zawsze właściciel firmy dysponuje na ten cel odpowiednimi środkami. Jak można je zdobyć?

Internet - landszaft
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
landszaft - Internet
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem, z jakiego warto korzystać są dotacje - sprawdź naszą propozycję - z puli Funduszy Europejskich, przyznanych w naszym kraju na lata do 2020 roku. Na dotacje z tego źródła w pierwszej kolejności mogą liczyć firmy, jakie planują prace rozwojowe i badawcze. Instytucją odpowiadającą za udzielanie wsparcia przedsiębiorcom w tej dziedzinie jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Poza Funduszami Europejskimi istnieje również kilka programów krajowych, które pomagają przedsiębiorcom w rozwoju firmy. Możemy wymienić cztery rodzaje takich programów - pieniądze na start własnej firmy dla pracujących, pieniądze na start firmy dla bezrobotnych, pieniądze dla nowych firm i pieniądze dla przedsiębiorstw działających dłużej niż rok. Ponadto, innym sposobem dla pozyskanie pieniędzy dla swojej firmy będzie znalezienie inwestora, który uwierzy w nasz pomysł oraz chce zainwestować pieniądze, oczywiście w zamian z jakiej korzyści. Dotacje na innowacje i wszelkie inne wymienione formy pozyskania środków powinniśmy rozwacyć przed wzięciem redytu w banku na rozwój przedsiębiorstwa.

Aby postawić sobie cele rozwoju firmy przede wszystkim musimy wiedzieć z czym startujemy. Między innymi do tego służy wycena firmy. Aby móc określić czy otrzymana przez nas propozycja dotycząca np. sprzedaży udziałów jest dla nas opłacalna, powinniśmy wycenić wartość firmy. Wycena - patrz szczegóły - przedsiębiorstwa czy też udziałów spółki jest działaniem koniecznym do określenia korzystnych dla właścicieli aktywów i stosowane jest w trakcie dokonywania zmian struktur prawnych firmy, a ponadto wykorzystywana jest do sprawozdań finansowych. Co więcej, wycena przedsiębiorstwa może być również elementem zabezpieczeń kredytu. Powinniśmy mieć na uwadze, iż by taka wycena posłużyła nam w odpowiedni sposób oraz mogła przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstwa powinna być wykonywana przez eksperta, ponieważ istnieje wiele technik wyceny dobieranych przede wszystkim ze względu na cel.

W internecie bez trudu znajdziemy firmę, która specjalizuje się w tego rodzaju wycenach. Oczywiście najlepsze efekty daje stała współpraca z doradcą, który w pełni rozumie na czym dokładnie polega prowadzony przez nas interes, ma dostęp do wszelkich istotnych danych i mamy się pełne zaufanie.