Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jeśli w pobliskim czasie zamierzasz nabyć pewne zwierzę udomowione - warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do przyjęcia nowego lokatora i członka rodziny.

Aktualności

Obecnie - nabywanie zwierzęcia domowego stało się normalnością, a sklepy zoologii cieszą się sporą popularnością. Stworzeniom ofiaruje się wiele uwagi, zarówno w mediach, jak i realnym życiu. Tworzy się specjalistyczne kanały edukacyjne i rozrywkowe, budujemy schronienia, aktywizujemy fundacje i stowarzyszenia. Sporo pracy wkłada się także na walkę przeciwko przemocy stosowanej na różnych organizmach żywych. Posiadanie zwierzaka w domostwie stało się nie tylko rozrywką, ale postacią zapewnienia schronienia, pomocy, wsparcia dla krajowej fauny.

Pies
Author: Christopher "Rice"
Source: http://www.flickr.com
Należy na samym początku uświadomić sobie, że posiadanie któregokolwiek zwierzaka w domu, wiąże się http://sklep.acana.com.pl/ z konkretnym zobowiązaniem. Psy, kot, czy nawet akwariowa ryba winna być potraktowana , jak kolejny członek familii , a tak samo lokator pomieszczeń domowych. Trzeba wobec tego - tak jak przygotowujemy się na pojawienie się nowonarodzonego potomstwa - zadbać o stosowne udogodnienia dla stworzenia.Najpowszechniejszym zwierzakiem domowym bywa pies. Ten zwierz jest także najlepiej udostępnione w polskim kraju i sprawia najwięcej radości. Jeżeli zamierzasz w najbliższym okresie czasu sprowadzić do mieszkania psa - powinno się zaopatrzyć w parę niezbędnych produktów. W zależności, czy zostanie to szczeniak, czy piesek ośrodka dla zwierząt - trzeba kupić, bądź pożyczyć legowisko dla szczeniaka, lub legowisko dla dużego psa.

Pies powinien posiadać własne umiejscowienie, w jakim poczuje się jedynym jego właścicielem. Ponadto - trzeba zorganizować kilka pieskich zabawek, przedmiotów, które ułatwią zintegrowanie się z psem, jak i naukę lepszych manier i domowych zwyczajów. Prócz tego, konieczna jest profesjonalna smycz, a także akcesoria, takie jak miska, poidło, woreczki na odchody, psia karma itp. Wiele z niezbędnych akcesoriów możemy wypożyczyć, bądź nabywać w punktach sprzedaży wtórne. Warto się zatroszczyc się o odpowiednie standardy dla Naszego zwierzęcia domowego i starać się o jego wygodę w środowisku i lokalizacji zamieszkania.