Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju maszyny oraz urządzenia są użytkowane w nowoczesnych zakładach które produkują elementy z metali.

Aktualności

Obrabianie metalowych elementów będzie niekiedy wymagać zastosowania nowoczesnych urządzeń. Być może większość osób będzie wiedziała, czym jest wiertarka albo tokarka. Lecz w rzeczywistości te dwa urządzenia to tylko nieduża część tego, co używane obecnie może być w przedsiębiorstwach które się zajmują produkcją metalowych elementów. Kolejnymi tego typu sprzętami są frezarki, dedykowane do obrabiania powierzchni płaskich a także elementów takich jak rowki lub gwinty.

landszaft - przemysł
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Obróbka metalu realizowana jest przy pomocy obracającego się bardzo szybko frezu, jaki jednocześnie będzie wykonywał ruch posuwisty. Przez to z obrabianego elementu będzie zbierana niepotrzebna warstwa metalu. Ponieważ w jednym cyklu usunięta być może tylko określona jego ilość, to do zrobienia całości części trzeba będzie tego typu cykli zrobić więcej. Frezarki oferowane są w rozmaitych odmianach, przeważnie używane są wersje pionowe i poziome. Na bazie frezarek powstały między innymi nowoczesne obrabiarki cyfrowe, w jakich sterowanie produkcją części odbywa się za pomocą odpowiednich programów.

Innymi rzadziej spotykanymi, co bynajmniej nie oznacza że mniej ważnymi maszynami, są wytaczarki poziome. Pozwalają one na wytwarzanie elementów o nietypowych kształtach, przykładowo stożków, kul czy różnego rodzaju spirali. Generalnie wszystkie elementy, jakie nie będą się obracać w sposób osiowy, a równocześnie nie będą technicznie możliwe do zrobienia na klasycznej frezarce, można będzie wykonać właśnie na wytaczarkach.

Obrabianie metalu w tych urządzeniach realizowane jest przy pomocy ruchu wrzecion, zamocowanych na ruchomym ramieniu. Wytaczarki poziome znalazły swoje zastosowanie w licznych produkcyjnych zakładach. Często korzysta z nich przemysł - arapneumatik.pl/p-261-pistolet-pneumatyczny-standardowy-do-przedmuchu-z-dysza-katowa-0659-parker-legris - samochodowy, na przykład za ich pomocą wytwarza się między innymi bloki silników. Równie często stosuje się je do produkcji elementów silników i układów napędowych w przemyśle okrętowym i samolotowym, oprócz tego częstym ich wykorzystaniem będą najróżniejsze koła zębate, nawet mające duże gabaryty.