Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Na co zwrócić uwagę jak kupujemy drukarkę? Co jest najbardziej istotne? O czym obowiązkowo trzeba pamiętać?

Aktualności

Jak kupujemy drukarkę to trzeba zwrócić uwagę na jej materiały eksploatacyjne, do jakich trzeba zaliczyć toner i bęben. Trzeba o tym pamiętać i to nieważne, czy nabywamy drukarkę igłową, atramentową a może laserową.

Toner jest po prostu barwnym proszkiem, jaki jest używany od dawna w kserografii do otrzymania obrazu skopiowanego oryginału. Bęben natomiast, określany jako światłoczuły, to jedna z najbardziej niezbędnych części składowych drukarek laserowych, lecz również kserokopiarek. Wytworzony jest on z aluminiowanego cylindra, który pokrywa warstwa organicznych materiałów światłoczułych. Jak wybrać tonery do drukarek? Jeśli już nabywamy drukarkę, to koniecznie należy sprawdzić jaki posiada ona toner. To bardzo niezwykle istotne, gdyż toner to najbardziej kosztowny element eksploatacyjny, jego koszt może wynieść nawet sto złotych, podczas gdy nowa drukarka, jaka wykorzystuje ten toner kosztuje tylko trochę ponad 200 złotych.

panorama - biuro
Author: Jeremy Segrott
Source: http://www.flickr.com
Najlepiej więc inwestować więcej pieniędzy na zakup samej drukarki laserowej, ażeby następnie koszty tonera były niższe. Podobnie obowiązkowe są pozostałe elementy jak taśmy do drukarek i faksów. Musimy pamiętać, aby nabywać takie, które są najwyższej jakości. Co do tonerów, to jest istnieje tego rodzaju możliwość, żeby zastępować oryginalne tonery zamiennikami, jesteśmy w stanie je również poddać regeneracji, dzięki temu koszt zakupu będzie o wiele bardziej obniżony. Niestety, jak to zrobimy to możemy stracić gwarancję producencką na samą drukarkę. Należy więc się mocno nad tym zastanowić, czy właściwie warto się na to zdecydować. W konkretnych modelach drukarek bęben i toner są ze sobą połączone, w innych te elementy pojawiają się rozdzielnie. Każda z tego typu konstrukcji drukarek laserowych posiada swoje wady i zalety.

Oddzielenie pudełka z tonerem od bębna spowoduje, że zasobnik z proszkiem staje się dosyć tani. Mimo to tego rodzaju rozwiązanie ma wady, bo wymiana samego bębna w tańszych modelach drukarek jest raczej niezbyt opłacalna. Tak więc, jeżeli bęben się zepsuje to bardziej korzystnie będzie nabyć nową drukarkę, niż część do niej. Jeśli toner jest połączony z bębnem to istnieje gwarancja, że przy każdej wymianie takiego elementu na nowy, będzie zachowana najlepsza jakość wydruku.