Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Łatwe do wykonania gabiony

Aktualności

Płot oraz bramka składające się na płot dookoła budynku muszą tworzyć zgraną całość, jaka będzie wizytówką posiadłości. Zobacz, jak dobrać płot do stylu domku, a równocześnie do otoczenia.

Producent ogrodzeń panelowych
Author: Legi
Source: Legi
Ogrodzenia gabionowe to fragmenty małej architektury ogrodowej, jakie łatwo zmontować z gotowych paneli. Gabiony wydzielać mogą część posesji lub służyć jako ogrodzenie dookoła budynku. Ogrodzenia gabionowe mają coraz więcej zwolenników. Są fantastyczne, izolują od hałasu, zanieczyszczeń oraz nie wymagają fundamentu. Dzięki nieskomplikowanej postaci oraz naturalnym kamieniom z których są zbudowane, świetnie wpisują się w krajobraz. Przeczytaj, dlaczego warto rozważyć budowę gabionów.

Jak wygląda ogrodzenie gabionowe? Gabion zbudowany jest z metalicznych paneli, które tworzą kosz napełniony w środku kamieniami lub bryłami szkła. Druty ogrodzenia sporządzone są ze stali, która nie ulega odkształceniom i pokryta jest specjalną powłoką cynkową ewentualnie stopem cynku i glinu, dzięki czemu nie rdzewieje. Ogrodzenia gabionowe sprawdzają się jako: elementy ogrodzenia, przesłony ogrodowe umożliwiające odgraniczenie części ogrodu, dające intymność (np. w miejscach do odpoczynku) czy murki ogrodowe, za którymi możemy skryć kompostownik, grządkę z warzywami lub narzędziownię.

Surowce rekomendowane do napełnienia gabionów. Ogrodzenia gabionowe możemy wypełnić łamanym kamieniem czy innymi, nawet najbardziej wyszukanymi, surowcami. Są to przykładowo: białe otoczaki, kora , suche łodygi jak też konary, kamienie bazaltowe, skorupy orzecha kokosowego, źdźbła bambusa, kolorowe szkło. Jeżeli idzie o panele ogrodzeniowe producent zapewnia gwarancję na 100 lat!

Gdzie sprawdzają się gabiony? Przede wszystkim realizuje się z nich płoty, tak większych inwestycji, takich jak osiedla mieszkaniowe, obiekty komercyjne, jak również domków jednorodzinnych. Świetnie korespondują z architekturą współczesną a także z budynkami, których fasady urozmaicają elementy kamieniste, metalowe i duże przeszklenia. Ogrodzenia gabionowe pojawiają się również w aranżacjach ogrodowych dla przykładu przy fontannach, jako obudowa altanek ogrodowych lub innych obiektów małej architektury . Z gotowych mini gabionów możesz na własną rękę komponować murki, schodki, gazony i sprzęty ogrodowe