Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elemiskasyfiskalne.pl/includes/menu.inc).

Czym trudni się i jak działa biuro rachunkowe Legnica?

Aktualności

Duża ilość przedsiębiorców zmaga się z pracami rachunkowymi. Jednak za sprawą biur rachunkowych ich praca może okazać się łatwiejsza.

Księgowa Legnica to nadzwyczajnie obszerna paleta ofert. To zatem pokaźne spektrum działań podejmowanych przez Biuro rachunkowe Legnica, po to by sprostać o wymaganiom nabywców.

Księgowa w Legnicy - biuro rachunkowe
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com
Biuro Rachunkowe Legnica świadczy kompleksową obsługę w dziedzinie księgowości, jak również kadr i płac dla podmiotów o przeróżnym profilu swojej działalności i różnorakiej formie prawnej. Odbiorcami biura rachunkowego mogą być zarówno małe jednoosobowe firmy podatkowane w sposób zryczałtowany, jak również spółki prawa handlowego. W biurze rachunkowym można zrobić większość procedur związanych czy to z założeniem, późniejszym prowadzeniem albo likwidacją każdej firmy. Księgowość Legnica zapewnia swoim nabywcom doradztwo i reprezentowanie przed urzędami np. w przypadku kontroli organów podatkowych jak również kontroli skarbowej. Wówczas pracownicy biura biorą w nich czynny udział. Współpracujące z biurami kancelarie prawne, radcowskie, biegli rewidenci oraz specjaliści z zakresu BHP zwiększają spektrum proponowanych przez nie usług.

Usługi księgowe i rachunkowe obejmują np. przygotowywanie ksiąg handlowych, podatkowej księgi przychodów, a także rozchodów oraz ryczałty, sporządzanie rejestrów VAT zakupów i sprzedaży oraz prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz ewidencji wyposażenia. W dodatku do ich funkcji należy przygotowywanie bazy opodatkowania podatkiem dochodowym, naliczanie wielkości zobowiązań podatkowych, sporządzanie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego pism miesięcznych, różnych pism oraz korekt deklaracji, sporządzanie informacji podsumowujących oraz ich korekt, jak również naliczanie roczne właściciela firmy i reprezentowanie podatnika przed organami skarbowymi, kontroli skarbowej i ZUS oraz zmiany informacji w Urzędzie Skarbowym i ZUS. Dodatkowo biura wykonują sporządzanie szczegółowej dokumentacji podatkowej oraz konsultacje i rady księgowe.

Natomiast obszar obsługi kadrowo-płacowej obejmuje: naliczanie wynagrodzeń oraz przygotowywanie list płac w zgodzie z panującymi normami, przygotowywanie oraz wysyłanie rozliczeń i dokumentów do Urzędu Skarbowego i ZUS, przygotowywanie ewidencji wynagrodzeń konkretnych pracowników oraz przygotowywanie rozliczeń rocznych pracowników, wydawanie świadectw pracy, a także wydawanie pism o osiągniętych dochodach i czuwanie nad obowiązkami pracodawcy z dziedziny prawa pracy. Dodatkowo obejmuje jeszcze przygotowywanie raportów i analiz dotyczących wynagrodzeń.