Samochody używane mamy możliwość odnaleźć na różnych ogłoszeniach. Ogłoszenia motoryzacyjne notorycznie się przemieniają

User login

Aktualności

Coraz więcej osób decyduje się zakupić samochód. To całkiem naturalne, bo posiadanie własnego pojazdu wiąże się z ogromnym komfortem i ewentualnością jeżdżenia wszędzie, gdzie tylko ma się ochotę. Zakup wozu jest znaczącą inwestycją, na którą niejednokrotnie oszczędza się przez naprawdę długi okres. Pomimo to trzeba zainwestować w lepszej klasy pojazd, nawet jeśli miałby okazać się używany, bo wtedy bez wątpienia posłuży nam dłużej.

W policyjnej bazie danych jest możliwość sprawdzić, czy samochody osobowe (odsyłam tutaj) o danym numerze VIN nie widnieją jako kradzione. Nieufność winny wzbudzić każde zmiany koloru lakieru, pofalowane płaszczyzny blach, różne wyklejki zakrywające oznaki klepania, czy też rozciągania blach, w szczególności na progach i słupkach, nierówne luki pomiędzy składnikami, nieoryginalne elementy, ślady farby na uszczelkach, lub szybach, czy warstwy szpachli. Te ostatnie można znaleźć prostym urządzeniem do analizowania grubości lakieru, kosztującym kilkadziesiąt złotych.

Samochód
Author: bertknot
Source: http://www.flickr.com
Sprawdźmy które samochody idealnie się trzymają
Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz pojazd pomimo swoich lat wiele będzie w stanie jeszcze przejechać, to koniecznie powinniśmy poczytać o nich oceny. Jedynie w ten sposób dowiemy się, w które wozy warto zainwestować, gdyż się nie psują pomimo upływu lat.

Author: TransformersMan
Source: http://www.flickr.com
Jak się okazuje, najczęściej wybieranymi samochodami używanymi nie są bynajmniej samochody osobowe, ale większe pojazdy - dla przykładu pojazdy dostawcze. Czemu tak się dzieje? Na pewno dlatego, że samochody - www.ciche-auto.pl - dostawcze są najczęściej stosunkowo drogie - a jeżeli ktoś przykładowo otwiera nową działalność gospodarczą, na pewno będzie takiego pojazdu wymagał. Jednocześnie właściwie każdy z nas zdaje sobie dobrze sprawę z tego, że otworzenie działalności gospodarczej wiąże się z tak wielkimi kosztami, że trzeba poszukiwać oszczędności wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Z drugiej strony samochody dostawcze nie muszą być eleganckie - bez wątpliwości nie dbamy o nie tak mocno jak o własne samochody osobowe. Z tego powodu zwykle nie przeszkadza nam, jeżeli pojazd dostawczy ma na przykład jakieś zarysowania - to znacząco zmniejsza wartość samochodu dlatego chcemy za niego mniej zapłacić. Samochody (ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-belgii) osobowe z wyraźnymi zadrapaniami nie sprzedają się już tak dobrze.

Wybierając używany samochód, nie należy sugerować się jedynie ceną. Pożądane byłoby precyzyjnie sprawdzić czy samochód jest sprawny, czy nie posiada żadnych uszkodzeń, i także czy nie jest powypadkowy. Nie należałoby także kupować samochodu z niepewnego źródła.